info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Ayak Bileği İnceltme

Ayak bileklerinin her iki yanının inceltilerek kalın ayak bileğinin giderilmesi işlemidir.

Tüm bacak kontürü normal olsa bile kalın ayak bilekleri kadınların ciddi anlamda moralini bozmaktadır. Ayakkabılarla olan aşkları çok iyi bilinen kadınlarda kalın ayak bileği bu dostluklarını istedikleri gibi yaşamalarına engel olmaktadır. Diğer yandan çıplak ayakla dolaşırken kendini rahat hissetmeleri yine bu bölgenin ince ve ya kalın olması ile yakından ilgilidir.

Estetik cerrahi bu konuda tatminkar sonuçlar sağlayabilmektedir. Herkesin bu işelme aday olduğunu söyleyemesekte çok ciddi bir çoğunlukta çözüm olabilmektedir.

Özellikle lipödem ve ya lipodistrofi dediğimiz ve temelde bölgesel yağ birikimi ile giden ayak bileği kalınlığı varsa tatminkar sonuç almak mümkün olabilmektedir. Özellikle lazer lipoliz ile ayak bileğini inceltmek belirli bir grupta iyi sonuç vermektedir.

Yaklaşık 30 dk süren bir işelmdir. Kesi yapılmaz ve sadece lazer çubuğunun gireceği küçük bir delikten girilir. Kalınlık nedeni olan dokular lazer aracılığı ile eritilerek alınır.

Operasyon anestezi ile yapılır. İşlemden sonra 4 hafta kısa özel bir çorap giyilir.

İlk ay sonucu ciddi değişim görülsede gerçek sonuçların ortaya çıkması daha uzun zaman alır.