info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Diz Estetiği

Diz, yeri nedeniyle bacak estetiğinde çok özel bir öneme sahiptir. Uyluk bölgesinin kendine has elegan çizgisi ile bacak kısmının bu çizgiyi tamamlaması ancak ve ancak diz geçişinin uyumlu olması ile mümkündür. Diz, etek, şort ya da kısa bir elbise giyildiği zaman merkezdeki konumu ve ayrıntıları ile bacak estetiğinde ön plana çıkar.

Diz çevresi estetik duruşunu alttaki anatomik yapılar belirler. Uyluk ve bacak kemiklerinin diz kısmında kasların ve kirişlerin yapıştığı çıkıntılı bölgeler vardır. Bunlar bu bölgede kavislerin olmasını sağlar.  Ancak bölgedeki doku kalınlığı 2-3 cm’yi geçiyorsa kavisler estetik olamktan çıkar ve diz estetiği bozulur. Dizin iç yanındaki fazlalıklar, bacak iç yüzü boyunca zarif bir şekilde akması gereken silüeti kırarak bacakların olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Ayrıca bacak bacak üstüne atıldığı zaman oluşan çekici tabloyu bozar. Çünkü bu hareket, basınçla diz iç yanı fazlalıklarının daha çok taşmasına neden olur.

02) Diz-Estetigi

Diz bölgesi estetiği bölgesel yağ paketlerinin yok edilmesi ile yapılır. Diz çevresinde yağ dokusu basen gibi toplu halde durmaz. Ancak paketler halindeki yağları eğitimli bir göz farkedebilir. Çoğu kişi diz bölgesinden hoşlanmaz fakat tam olarak ne olduğunu da tanımlayamaz.

Diz bölgesinde ilk paket, diz kapağı üzerindeki  paketdir. Bu paket diz kapağını üstten örterek diz kapağının üst yarım daire kontürünü kapatmaya çalışır. İkinci paket en yaygını olup diz iç kısmında yer alır. Dış paket üçüncü pakettir ve dış alt yanda bulunur. Bu paket genellikle fark edilmez. Dördüncü ve beşinci paketler diz kapağının alt bölgesinde yuvarlak birikimler şeklindedir. Altıncı paket ise dizin alt, iç kısmından alt bacağa doğru uzanır ve alt bacağa bir tüp görüntüsü verir. Bu paketlerin bazen tamamı bazen de bir kısmı bulunur ve diz estetiğini bozar.

Diz estetiğinde kullanılan yöntem Lazer Lipoliz’dir. Ameliyat 30 dakika ile 1 saat arası sürer. İşlemden sonra kişi evine gidebilir. Sosyal hayatın etkilenmesi söz konusu değildir. İyileşme süreci normal yaşam süreci içerisinde devam eder. Aktif iyileşme dediğimiz yaşam içerisinde iyileşme daha önemlidir. Liposuction sonrası aktivitenin bacak ödemini azalttığı ve şekillenmeye katkıda bulunduğu artık kabul ediliyor.

Bacak ve diz estetiğinde yağlar alınarak şekillendirme yapılırsa tekrarı gerekmez. Bedenimizdeki yağ hücrelerinin sayısı sabittir. Tekrar çoğalamazlar. Ancak deri kalitesi iyi olmayan kişilerde küçük rötuşlar gerekebilir.