info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Endoskopik Yöntemle Parantez Bacak Estetiği

Son yıllarda bacak estetiğinde iyi sonuçlar alınmasını sağlayan önemli bir gelişme bacak estetik işlemlerinde ENDOSKOPİK yöntemin kullanılması olmuştur.

Endoskopik yöntemle aşağıdaki bacak estetikleri yapılabilmektedir:

  1. Çarpık bacakların düzeltilmesi
  2. Parantez bacakların düzeltilemsi
  3. İnce bacakların kalınlaştırılması
  4. Simetrik bacakların düzeltilmesi

calf-implant-placement-3 Endoskopik yöntemde diz arkasından 3 cm lik bir kesi ile girilir. Burası normal diz kıvrımı olduğu için sonrasında çok iz bırakmaz. Kesinin küçük olması da bu yöntemin diğer bir avantajıdır.

Endoskopik yöntemle ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ
Merkezimizde endoskopik yöntemle bacağa silikon protez yerleştirilme ve bacak şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Üstünlüğü kanıtlanmış en güncel yöntemdir. Son yıllarda tanımlanmış bacak şekillendirilmesinde en iyi yöntemlerden birisidir. Endoskopik yöntem bir çok yöntemin birlikte kullanmasına uygundur. Her bir bacak şekillendirmenin görerek ve o kişinin gereksinimleri göz önüne alınarak yapılmasına olanak tanımaktadır.

Endoskopik yöntem ile kendi yağ dokularınızla bacak kalınlaştırma birlikte yapılabilmektedir. Yağ dokusunu fazla olan yerlerden örneğin karından, belden vs yağların enjektörlerle alınarak bacağa şekil verecek ve büyütecek şekilde aktarılır. Kök Hücreden Zengin Yağ Dokusu ile bacak şekillendirme denilen bu yöntemde özel ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücreleri zarar verilmeden alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir. Yöntemin başarılı olmasında kök hücreden zengin yağ dokusunu hazırlanması büyük rol oynar.
Çarpık bacakların düzeltilmesi için kendi yağ dokunuz ve ya silikon protezler kullanılır. Gerek duyulursa ikisi birlikte kullanılabilir. Enjektörle ihtiyaç olan yerlere kendi yağ dokunu enjekte edilebilir.
Bu yöntemde kendi yağ dokunuz kullanılacağı için sağlıklı ve doğal olacaktır.

Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir. Adeta bir lazerlipoliz ve ya liposuction olmuş gibi genel bir gerginlik hissi olur ve şiddetli ağrılı olmaz. Operasyon alanında yaklaşık 1 hafta kadar şişlik morluk oluşabilir. İşlemden 3-4 gün sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz ancak bacaklarınızı sallama konusunda dikkatli davranmak gerekir. 3 hafta korse giyilmesi önerilebilir. Bacak kontürünün olgunlaşması bir kaç ay içinde gerçekleşecektir.

Endoskopik yöntem, silikon protezler ile bacak şekillendirme ve ya kalınlaştırma işleminde de kullanılır. Bacak kalınlaştırmak için silikon protezler en sık kullanılan yöntemdir. Bunlar, meme protezleri ile aynı maddeden yapılır ve onlar gibi silikon bir kılıf içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen onaylı ürünlerdir. Silikon protezlerin bacakda en iyi ve en uygun şekilde yerleştirilmesi en iyi sonucu almak açısından önemlidir. Endoskopik yöntem bacağa silikonun yerleştirilemesini görerek yapmamızı sağlar. Bu nedenle silikonunun en uygun şekilde yerleştirilmesine olanak verir. Bu da daha tatminkar bi rsonucun almasında önemlidir.