info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Kök Hücre ve Yağ İle Bacak Estetiği

Bacakları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için en iyi yöntemlerden birisi kök hücreden zengin yağ dokusunu kullanılmasıdır. Yağ dokusunu fazla olan yerlerden örneğin karından, belden vs yağların enjektörlerle alınarak bacağa şekil verecek ve büyütecek şekilde aktarılmasıdır. Kök Hücreden Zengin Yağ Dokusu ile bacak şekillendirme denilen bu yöntemde özel ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücreleri zarar verilmeden alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir. Yöntemin başarılı olmasında kök hücreden zengin yağ dokusunu hazırlanması büyük rol oynar.
calf-implant-placement-7
Çarpık bacakların düzeltilmesi için kendi yağ dokunuz ve ya silikon protezler kullanılır. Gerek duyulursa ikisi birlikte kullanılabilir. Enjektörle ihtiyaç olan yerlere kendi yağ dokunu enjekte edilebilir.
Bu yöntemde kendi yağ dokunuz kullanılacağı için sağlıklı ve doğal olacaktır.

Bazı dezavantajları da vardır. Örneğin, bu dokuların bir kısmı vücut tarafından emılebilir ki bu da dolgunluk azalmasına neden olacaktır. Ortalama verilen yağların %50-70 ‘i canlılığını sürdürecektir. Operasyondan 1-2 ay geçdikten şişlikler gerileyecek ve geriye kalanlar kalıcı bir vucud dokusu gibi olacaktır. Bu işlem vucudunuzda yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa yapılamaz.

Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir. Adeta bir lazerlipoliz ve ya liposuction olmuş gibi genel bir gerginlik hissi olur ve şiddetli ağrılı olmaz. Operasyon alanında yaklaşık 1 hafta kadar şişlik morluk oluşabilir. İşlemden 3-4 gün sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz ancak bacaklarınızı sallama konusunda dikkatli davranmak gerekir. 3 hafta korse giyilmesi önerilebilir. Bacak kontürünün olgunlaşması bir kaç ay içinde gerçekleşecektir.