info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Popo Büyütme ve Dikleştirme

Kalça bölgesinin şekil, büyüklük, projeksiyon ve kontür olarak düzeltimesi işlemidir.

Kalçalar vucudun kimilerine göre en çekici ve olmazsa olmaz bölümüdür. Büyüklüğü kadar küçüklüğü, basıklığı kadar yayvanlığı hep birer problem olarak görülür.

Bum and legs of slim woman over pink background with meter

Bum and legs of slim woman

Kalça estetiği  son yıllarda daha güncel  hale gelmiştir. Bu işlemde kalçalara herşeyden önce bir kontür ve şekil verilmektdir. Kalçaların daha dolgun, güzel ve dik görünmesini sağlayan bir estetik cerrahi uygulamadır.

Temel olarak kalça estetiğini büyütme – dolgunlaştırma ve küçültme şeklinde sınıflandırabiliriz.

1. POPO BÜYÜTME VE DOLGUNLAŞTIRMA

Popo büyütme ve dolgunlaştırma ameliyatları üç türlü yapılabilir. Ya kendi dokunuzla ve ya silikon ile ve ya hem kendi dokunuz hem de silikon ile.

Kendi Yağ Dokunuzla Popo Büyütme : Büyütme ve dolgunlaştırma için en iyi yöntemlerden biridir. Yağ dokusunu fazla olan yerlerden örneğin karından, belden vs  yağların enjektörlerle alınarak popoya şekil verecek ve büyütecek şekilde aktarılmasıdır.  Özellikle kalçaların fazla olan yerlerindeki yağlar azaltılır ve kalçanın dik ve dolgun gözükmesini sağlyacak alanlara transfer edilir.  Kök Hücreden Zengin Yağ Dokusu ile popo büyütme denilen  bu yöntemde özel ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücreleri zarar verilmeden alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir. Yöntemin başarılı olmasında kök hücreden zengin yağ dokusunu hazırlanması büyük rol oynar.

Bu yöntemde  kendi yağ dokunuz kullanılacağı için sağlıklı ve doğal olacaktır.

Bazı dezavantajları da vardır ki o da bu dokuların  bir kısmı vücut tarafından  eritilmesidir ki bu da dolgunluk azalmasına neden olacaktır. Ortalama verilen yağların %50-70 ‘i  canlılığını sürdürecektir. Operasyondan 1-2 ay geçdikten şişlikler gerileyecek ve geriye kalanlar  kalıcı bir vucud dokusu gibi olacaktır. Bu işlem vucudunuzda yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa yapılamaz.

Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir. Adeta bir lazerlipoliz ve ya liposuction olmuş gibi genel bir gerginlik hissi olur ve şiddetli ağrılı olmaz.  Operasyon alanında yaklaşık 1 hafta kadar şişlik morluk oluşabilir. İşlemden  3-4 gün sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz ancak oturma pozisyonunda bir müddet daha dikkatli davranmak gerekir. 3 hafta -1 ay arası korse giyilmesi gerekmektedir. Popo çizgisinin olgunlaşması 4-6 ay içinde gerçekleşecektir.

Kendi Sarkan Dokunuzla Popo Büyütme:

Özellikle aşırı kilo vermiş kişilerde uygulanır. Sarkma ileri boyutta olduğu için kendi yağ ve derileri blok halinde popo büyütme için kullanılır.Son derece yüz güldürücü sonuçlar sağlar. Büyütme yanında dikleştirme ve germeyi de sağlar. Gerekirse ve istenirse aynı seansda silikon protez de kullanılabilir.

Silikon Popo protezi ile Büyütme:  Popo küçüklüğü ve popo basıklığı olanlarda, popo bel ve ya bacak orantısızlığı olanlarda uygulanan yöntemdir. Popo büyütme isteyen ama alınacak yağ dokusu olmayanlarda ise tek yöntemdir. Silikon Popo protezi kalçadaki iki kas arasına bir silikon protezin yerleştirilmesi ile sağlanır. Bu silikon protezler, silikon ile meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezlere benzemektedir. Burada kullanılan silikonlar memede kullanılan silikonlar gibi güvenilirdir.

Ameliyat iki popo arası kıvrımdan küçük bir kesi ile girilerek yapılır. Bu küçük kesiden kaslar arasında oluşturulan cebe silikon yerleştirilir ve bu iz belli olmayacak şekilde arada kalır. Silikon poponun iki kas katmanı arasında kalır. Bu şekilde yani iki kas arasında kalması nedeniyle dışarıdan görülmesi olasaılığı en aza indirilmiş olur. İşlem sonrasında bir hafta boyunca özel yatış pozisyonunda rahatça yatılabilmektedir. Ortalama 1 hafta içinde günlük aktivitelerine dönebilirler. Ortalama 15 gün sonra şişlikler büyük ölçüde ineceğinden hastalar rahatlamaktadır. Ancak operasyon sonrası 1 ay süreyle ağır aktivitelerden ve spordan kaçınmak gerekmektedir. Bir kaç ay sonra şekillenmiş, daha dolgun ve şekilli kalçalara sahip olacaksınız.

Kalça popo bölgesine konulan silikon protezler oturmayla, yatmayla sizi rahatsız etmez. Hiç bir şekilde dışarıdan anlaşılmaz. Dokunduğunuz zaman kendi kalçalarınıza dokunduğunuzu hissedersiniz. Ömür boyu kalıcı olabilmektedir.

Popo silikonları boyutları ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Sizin için hangi boyut ve tipin daha uygun olacağı muayeneniz sonucunda ortaya çıkacaktır.

woman back with red bikini on beach

woman back with red bikini on beach

2.POPO ve KALÇA KÜÇÜLTME VE DİKLEŞTİRME: 

Lazer Lipoliz ile Popo Küçültme:

Büyük olan kalçalarda lazer lipoliz ile  küçültülerek biçimlendirilir. İşlem sonrası günlük işlere dönem süreci ağrılı değil ve kolaydır. Popo şeklinin verilmesi işlemi ile birlikte yapılır. Yani küçültülürken sonuçta ortaya çıkan şekilli bir küçülmüş popodur.

Popo küçültürken Lazerlipoliz yardımı ile aynı zamanda şekillendirilir.

Popo Germe ve Kalça Dikleştirme:

Bazen çok sarkık olan kalçalarda sadece silikon ile dikleştirme yetmeyebilir. Bu durumda doku çıkartılarak dikleştirme işlemine gidilebilir. Bu tip hastalar genelde aşırı kilo kaybetmiş hastalardır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır, içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır. Sonrasında kesi hattı dikişlerle kapatılır. Bu yöntemde izler ya tam popo alt kıvrımında kalır ve ya tam kalçanın bittiği gövdeye geçiş yerinde kalır.