info@estetikbacak.com

Notice: Undefined variable: lang_array in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/estetikbacak/public_html/wp-content/themes/medanis/page.php on line 12

Uyluk Germe

Uyluk germe, diz- kasık arasında kalan uyluk (üst bacak) bölümünün gerilerek gevşemiş deri ve dokuların çıkartılması ve böylece bu bölgenin gençleştirilmesidir.

Uyluk görünümünden, kalınlığından, sarkmalardan şikâyetçi, gerçekçi beklentilere sahip olan ve operasyona engel bir sağlık problemi olmayan her yaştan sağlıklı bireylere bu operasyon yapılabilir.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, uyluk germe işlemlerinde genel ve yönteme özel bir takım riskler mevcuttur. Bu risklerin ortaya çıkma ihtimallerinin oldukça düşük olduğunu ancak bu risklerden haberdar olarak operasyon kararı vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Konuyla ilgili detaylı bilgi size operasyon öncesinde mutlaka verilecektir.

view from behind on the women's long legs and ass in a bikiniUyluk germe ameliyatı fazla deriyi ve hatta bazı durumlarda yağı azaltarak uylukların yeniden şekillendirildiği, daha düzgün ve pürüzsüz ve daha orantılı uyluk ve alt vücut konturu sağlayan bir cerrahi müdahaledir.

Eğer spor ve kilo verme çabalarınız sizi daha sıkı, daha genç görünümlü ve daha orantılı bir vücuda kavuşma hedefine kavuşturmadıysa cerrahi müdahale ile uyluk germe sizin için uygun bir seçenek olabilir.

 

Benim için uygun mu?

Uyluk germe ameliyatı için uygun adaylar şunlardır:

Kilosu nispeten stabil durumda olan kişiler
İç ya da medial uyluk bölgesinde ve / veya dış uyluk bölgesinde yumuşak doku fazlası olan kişiler
Ameliyat sonrasında iyileşme safhasını engelleyici ya da ameliyatın risklerini arttırıcı bir tıbbi rahatsızlığı olmayan sağlıklı kişiler
Uyluk germe ameliyatı ile ilgili olumlu bir bakış açısına sahip olanlar ve zihinlerinde görünüşlerinde bir iyileşme elde etmek için belirli ancak gerçekçi hedeflerlere sahip olan kişiler
Doğru beslenme ve egzersiz yapma da dahil olmak üzere sağlıklı bir yaşam biçimi sürmeye kararlı kişiler

Uyluk Germe

Karın germe ve ya kol germe işlemlerinde olduğu gibi, bu operasyonlarda hastalarımızı en tedirgin eden konu kalacak olan izlerdir. Ancak bu bir tercihdir. Gergin ve sarkmalardan kurtarılmış, güzel görünümlü, yürüken birbirine sürten bacaklardan kurtarılmış bir bacağa sahip olmak  iz kalmadan mümkün değildir.

İzler sadece kasıkda olabilir. Bu da çok güzel bir şekilde saklanabilir. Aşırı kilo verme (bariatrik cerrahiler) durum sonucu 20-70 kilo veren kişilerin bir kısmında iz bacak iç kısmında kalacak şekilde kasıkdan diz üstüne kadar uzatılabilir. Bunlar operasyon öncesinde tek tek açıklanır.

Kullanılacak olan anestezi türüne ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte genellikle 1 gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olacaksınız. Bu dönemde bacağınız çevresinde baskılı bir pansuman bulunacak ve bir miktar morarma ve şişme görülecektir. 1 hafta 10 gün içerisinde morarmalar ve şişlikler iyice azalmış olarak sosyal yaşantınıza, işinize dönebilirsiniz. Genelde kendinden eriyen iç dikişler kullanıldığı için, dikiş alma işlemine gerek kalmayacaktır.

Mevcut izlerin daha iyi iyileşmesi ve daha az görünür duruma gelmesi için, 3 hafta boyunca strip dediğimiz ince bantları kullanmanız gerekecek, daha sonraki süreçte ise silikonlu özel kremler vebantlar kullanacaksınız. Güneş ışınları yara iyileşmesini olumsuz etkilediği ve daha fazla iz kalmasına sebep olduğu için, izleri güneşten korumanızı ve mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmanızı öneriyoruz. Pek tabiî ki izlerin deri renginize dönme sürecinin 6ay-1 yıl sürdüğünü ve bu süreçte sabırlı olmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu sürecin sonunda öncesi ile kıyaslandığında sizi son derece mutlu edecek ve giyim sıkıntılarınızı rahatlatacak bacaklara ulaşırsınız.

Uyluk germe ameliyatının olası riskleri şunları içerebilir:

İstenmeyen yara izleri
Kanama (hematoma)
Enfeksiyon
Sıvı toplanması
Yaranın yeterince iyileşmemesi
Kan pıhtısı
Hissizlik ve deri duyusundaki diğer değişiklikler
Anestezi kaynaklı riskler
Deride renk değişikliği ve / veya şişlik
Ağrının devam etmesi
Ameliyat izinin çok belirgin ve görünür bir bölgede olması, kabul edilemez görünür deformiteler, dikiş bölgelerinde ya da dikişlerin bittiği noktalarda ciltte öbekleşmeler, dalgalanmalar gibi memnuniyetsizlik verici sonuçlar
Tekrarlayan deri gevşemesi
Dikişler eş zamanlı olarak cilt yüzeyinde belirebilir, görülür hale gelebilir ya da alınmalarını gerektirebilecek biçimde iritasyona sebep olabilir
Dikkat edin!!!

Doktorunuzun size verdiği direktifleri uygulamanız ameliyatınızın başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, şişmeye, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir. Doktorunuz kendinize nasıl dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili size gereken direktifleri verecektir.

Estetik cerrahınıza uyluk germe işleminiz ile ilgili soru sormanız son derece önemlidir. Umduğunuz yeni görüntünüzün heyecanından ya da operasyon öncesi stresten kaynaklanan endişeler hissetmeniz çok doğaldır. Bu hislerinizi estetik cerrahınız ile paylaşmaktan çekinmeyin.

İyileşme Süreci;

İşleminiz tamamlandıktan sonra ameliyat kesileri bandajlar ile kapatılacaktır ve ameliyattan sonra şişlikleri en aza indirmek ve göğüs konturlarınız iyileştikçe desteklemek amacı ile elastik bir bandaj ve kompres bezi ile sarılabilir.